Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Porten Toft 19, 6760 Ribe · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,6 % | 25,6 % | 17,1 % | 15,9 % | 11,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 78,7 % | 69,6 % | 83,6 % | 79,7 % | 68,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 98,2 % | 94,6 % | 94,1 % | 95,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,7 % | 26,1 % | 18,1 % | 16,9 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,8 % | 98,2 % | 94,6 % | 94,1 % | 95,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,2 % | 1,8 % | 5,4 % | 5,9 % | 4,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.000 kr. i 2021 til -7.187 kr. i 2022 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 481.268 kr. i 2023 til 439.464 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 481 | 542 | 439 | −19 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 184.871 kr. i 2021 til 430.463 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 185 | 561 | 479 | 539 | 430 | −20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 186.677 kr. i 2021 til 434.222 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 187 | 561 | 476 | 535 | 434 | −19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.595 | 2.164 | 2.653 | 3.204 | 3.517 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.595 | 2.164 | 2.653 | 3.204 | 3.517 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16 | 28 | 126 | 159 | 119 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 1.611 | 2.192 | 2.779 | 3.362 | 3.636 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.591.100 kr. i 2021 til 3.462.383 kr. i 2025 (+118 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.591 | 2.152 | 2.628 | 3.163 | 3.462 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 19.888 kr. i 2021 til 174.071 kr. i 2025 (+775 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 40 | 150 | 199 | 174 | −13 % | |
| Passiver i alt | 1.611 | 2.192 | 2.779 | 3.362 | 3.636 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ribe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg