Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønder Allé 37, 8500 Grenaa · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,5 % | 7,9 % | 9,3 % | 8,6 % | 6,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 329,9 % | 195,3 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99 % | 98,3 % | 97,5 % | 96,8 % | 96,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,6 % | 8,1 % | 9,6 % | 8,9 % | 6,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99 % | 98,3 % | 97,5 % | 96,8 % | 96,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1 % | 1,7 % | 2,5 % | 3,2 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 635 % | 329,9 % | 195,3 % | 127,6 % | 85,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 853 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 996.250 kr. i 2021 til 853.009 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 996 | 996 | 1.213 | 1.170 | 853 | −27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.017.915 kr. i 2021 til 1.098.769 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.018 | 1.035 | 1.365 | 1.395 | 1.099 | −21 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.017.211 kr. i 2021 til 1.044.627 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.017 | 1.027 | 1.332 | 1.346 | 1.045 | −22 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.100 | 12.201 | 13.586 | 10.100 | 10.100 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.100 | 12.201 | 13.586 | 10.100 | 10.100 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 770.386 kr. i 2021 til 467.247 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 770 | 735 | 698 | 647 | 467 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.821 | 735 | 698 | 5.558 | 6.506 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 11.921 | 12.935 | 14.284 | 15.658 | 16.606 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 11.799.619 kr. i 2021 til 16.060.527 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.800 | 12.713 | 13.927 | 15.151 | 16.061 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 121.317 kr. i 2021 til 545.192 kr. i 2025 (+349 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 121 | 223 | 357 | 507 | 545 | +8 % | |
| Passiver i alt | 11.921 | 12.935 | 14.284 | 15.658 | 16.606 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Grenaa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Norddjurs