God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Langelinievej 2, 3550 Slangerup · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,8 % | -1,4 % | -2,1 % | 18,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 105,9 % | 105,5 % | 103,4 % | 132,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | 13,8 % | 10,8 % | 6,1 % | 24,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -5,5 % | -13,3 % | -34,1 % | 75,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 13,8 % | 10,8 % | 6,1 % | 24,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 86,2 % | 89,2 % | 93,9 % | 75,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,3 % | 67,8 % | 32,9 % | 67,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 139.163 kr. i 2022 til 334.622 kr. i 2025 (+140 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 139 | 183 | 184 | 335 | +82 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.527 kr. i 2022 til 100.579 kr. i 2025 (+2752 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 2 | -11 | 101 | +1049 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.453 kr. i 2022 til 99.652 kr. i 2025 (+6958 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | -5 | -10 | 100 | +1052 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.095 kr. i 2022 til 76.260 kr. i 2025 (+3740 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -4 | -9 | 76 | +996 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 24 | 18 | 12 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 24 | 18 | 12 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 83.424 kr. i 2022 til 211.517 kr. i 2025 (+154 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 83 | 188 | 125 | 212 | +69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 250 | 293 | 394 | 416 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 275 | 311 | 406 | 416 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 37.905 kr. i 2022 til 101.215 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 33 | 25 | 101 | +306 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 236.559 kr. i 2022 til 315.049 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 237 | 278 | 381 | 315 | −17 % | |
| Passiver i alt | 275 | 311 | 406 | 416 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slangerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød