Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åskrænten 73, 6710 Esbjerg V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 61,5 % | -8,4 % | 48,7 % | 78,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0,2 % | 0,2 % | 344,5 % | 719,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 72,7 % | 67,4 % | 81,9 % | 86,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 84,7 % | -12,5 % | 59,4 % | 91,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 72,7 % | 67,4 % | 81,9 % | 86,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 27,3 % | 32,6 % | 18,1 % | 13,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,2 % | 0,2 % | 344,5 % | 719,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.030 kr. i 2021 til -181.002 kr. i 2025 (−1705 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -7 | -9 | -8 | -181 | −2313 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -3.057 kr. i 2021 til 2.761.121 kr. i 2025 (+90421 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | 204 | -27 | 313 | 2.761 | +782 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -3.057 kr. i 2021 til 2.761.121 kr. i 2025 (+90421 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | 204 | -27 | 313 | 2.761 | +782 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 116 | 331 | 317 | 243 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 116 | 331 | 317 | 243 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 218 kr. i 2021 til 3.501.876 kr. i 2025 (+1606265 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 400 | 3.502 | +775 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 400 | 3.502 | +775 % | |
| Aktiver i alt | 116 | 331 | 318 | 643 | 3.502 | +444 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 36.943 kr. i 2021 til 3.015.144 kr. i 2025 (+8062 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 241 | 214 | 527 | 3.015 | +472 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 79.415 kr. i 2021 til 486.733 kr. i 2025 (+513 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | 90 | 104 | 116 | 487 | +319 % | |
| Passiver i alt | 116 | 331 | 318 | 643 | 3.502 | +444 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg