Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toftegaardsvej 4, 9620 Aalestrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 39,7 % | 33,8 % | 8,3 % | 9,1 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 259 % | 229,2 % | 243,8 % | 198,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,2 % | 91,2 % | 92,1 % | 88,4 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 44 % | 37 % | 9 % | 10,3 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,2 % | 91,2 % | 92,1 % | 88,4 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,8 % | 8,8 % | 7,9 % | 11,6 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 155,5 % | 130,3 % | 102,8 % | 7,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -29.200 kr. i 2021 til -11.875 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -29 | -17 | -20 | -9 | -12 | −27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.103.929 kr. i 2021 til 437.910 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.104 | 4.608 | 1.079 | 1.206 | 438 | −64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.111.583 kr. i 2021 til 446.392 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.112 | 4.615 | 1.086 | 1.217 | 446 | −63 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.739 | 10.917 | 10.570 | 10.246 | 9.154 | −11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.739 | 10.917 | 10.570 | 10.246 | 9.154 | −11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.570.929 kr. i 2021 til 1.200.052 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.571 | 1.558 | 1.056 | 116 | 1.200 | +938 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.616 | 2.739 | 2.504 | 3.056 | 1.605 | −47 % | |
| Aktiver i alt | 10.355 | 13.656 | 13.074 | 13.301 | 10.759 | −19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.345.239 kr. i 2021 til 10.709.754 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.345 | 12.461 | 12.047 | 11.763 | 10.710 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.010.019 kr. i 2021 til 49.032 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.010 | 1.195 | 1.027 | 1.538 | 49 | −97 % | |
| Passiver i alt | 10.355 | 13.656 | 13.074 | 13.301 | 10.759 | −19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalestrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands