Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Agerhøjen 9, 3550 Slangerup · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 2,3 % | -2,7 % | 40,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 2,3 % | 90,5 % | 584,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,2 % | 83 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 2,4 % | -3,2 % | 40,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,2 % | 83 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,8 % | 17 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 540,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -19.000 kr. i 2021 til 37.125 kr. i 2025 (+295 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -19 | -16 | -10 | 37 | +471 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -19.000 kr. i 2021 til 37.125 kr. i 2025 (+295 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -19 | -16 | -10 | 37 | +471 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -416.457 kr. i 2021 til 4.737.649 kr. i 2025 (+1238 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -416 | 2.282 | 169 | -229 | 4.738 | +2168 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -416.457 kr. i 2021 til 4.731.146 kr. i 2025 (+1236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -416 | 2.295 | 169 | -222 | 4.731 | +2235 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.601 | 7.010 | 7.213 | 6.999 | 11.422 | +63 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.601 | 7.010 | 7.213 | 6.999 | 11.422 | +63 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 195 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 345 | 3 | 1.275 | 211 | −83 % | |
| Aktiver i alt | 5.601 | 7.355 | 7.216 | 8.274 | 11.632 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.622.619 kr. i 2021 til 11.596.360 kr. i 2025 (+151 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.623 | 6.918 | 7.087 | 6.865 | 11.596 | +69 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 82.821 kr. i 2021 til 35.996 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 83 | 437 | 129 | 1.409 | 36 | −97 % | |
| Passiver i alt | 5.601 | 7.355 | 7.216 | 8.274 | 11.632 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slangerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikssund