Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Løgtenvej 41, 8543 Hornslet · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 20,1 % | 18 % | 13,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 56,7 % | 36,2 % | 131,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 84,4 % | 81,1 % | 87,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 23,8 % | 22,2 % | 15,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 84,4 % | 81,1 % | 87,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 15,6 % | 18,9 % | 12,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 46,5 % | 2 % | 76,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -129.426 kr. i 2021 til -6.249 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -129 | -127 | -5 | -6 | -6 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.705.797 kr. i 2021 til 2.787.009 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.706 | 5.690 | 5.683 | 4.538 | 2.787 | −39 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.737.670 kr. i 2021 til 2.811.260 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.738 | 5.761 | 5.716 | 4.567 | 2.811 | −38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 24.074 | 27.124 | 25.964 | 23.672 | 17.623 | −26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 24.074 | 27.124 | 25.964 | 23.672 | 17.623 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 84.118 kr. i 2021 til 1.954.116 kr. i 2025 (+2223 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 84 | 435 | 2.060 | 97 | 1.954 | +1909 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.373 | 2.664 | 2.514 | 1.734 | 3.367 | +94 % | |
| Aktiver i alt | 25.448 | 29.787 | 28.478 | 25.406 | 20.990 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 20.568.545 kr. i 2021 til 18.424.452 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20.569 | 24.329 | 24.046 | 20.613 | 18.424 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.879.012 kr. i 2021 til 2.565.311 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.879 | 5.458 | 4.432 | 4.793 | 2.565 | −46 % | |
| Passiver i alt | 25.448 | 29.787 | 28.478 | 25.406 | 20.990 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hornslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs