Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Solbakken 13, 4300 Holbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,9 % | -11,5 % | 10,5 % | 8,1 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 208,8 % | 161,3 % | 187,5 % | 201,4 % | 196,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 60,5 % | 52,9 % | 57,2 % | 59,4 % | 60,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,7 % | -21,8 % | 18,4 % | 13,7 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 60,5 % | 52,9 % | 57,2 % | 59,4 % | 60,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 39,5 % | 47,1 % | 42,8 % | 40,6 % | 39,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0,6 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 46.275 kr. i 2021 til -4.125 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 95 | 91 | 35 | -4 | −112 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 774.556 kr. i 2021 til 263.600 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 775 | -965 | 949 | 793 | 264 | −67 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 610.336 kr. i 2021 til 204.153 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 610 | -733 | 743 | 643 | 204 | −68 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.199 | 1.527 | 1.403 | 1.442 | 1.763 | +22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.199 | 1.527 | 1.403 | 1.442 | 1.763 | +22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 439 kr. i 2021 til 5.744 kr. i 2025 (+1208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 19 | 2 | 6 | +191 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.674 | 4.838 | 5.672 | 6.457 | 6.382 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 6.873 | 6.365 | 7.074 | 7.898 | 8.145 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.154.851 kr. i 2021 til 4.896.544 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.155 | 3.365 | 4.049 | 4.692 | 4.897 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.718.072 kr. i 2021 til 3.248.906 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.718 | 3.000 | 3.025 | 3.206 | 3.249 | +1 % | |
| Passiver i alt | 6.873 | 6.365 | 7.074 | 7.898 | 8.145 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk