Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stærevej 1, 4652 Hårlev · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 5,8 | 2 | 4,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 19,3 % | 2,6 % | -6,1 % | -1,3 % | 0 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 % | 1,4 % | 0,7 % | 6,3 % | 1,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 21,6 % | 19,9 % | 14,8 % | 13,2 % | 14,4 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 89,4 % | 13,1 % | -41,5 % | -9,6 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -667.017 kr. | 157.238 kr. | 996.528 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 21,6 % | 19,9 % | 14,8 % | 13,2 % | 14,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 78,4 % | 80,1 % | 85,2 % | 86,8 % | 85,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,5 % | 0,3 % | 0,3 % | 0,3 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 10.218 kr. i 2021 til 953.148 kr. i 2025 (+9228 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 459 | 1.485 | 383 | 953 | +149 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra -1.596 kr. i 2021 til 205.209 kr. i 2025 (+12958 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | 314 | 253 | 187 | 205 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 11.814 kr. i 2021 til 992.139 kr. i 2025 (+8298 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 145 | -669 | 155 | 992 | +540 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.911.758 kr. i 2021 til 3.534 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.912 | 802 | -1.797 | -391 | 4 | +101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.820.324 kr. i 2021 til 2.770 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.820 | 647 | -1.443 | -306 | 3 | +101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 19.555 | 24.615 | 23.471 | 23.430 | 21.997 | −6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.555 | 24.615 | 23.471 | 23.430 | 21.997 | −6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 33.173 kr. i 2021 til 20.561 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 33 | 35 | 28 | 32 | 21 | −36 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 206 | 156 | 60 | 587 | 143 | −76 % | |
| Aktiver i alt | 19.761 | 24.771 | 23.531 | 24.017 | 22.140 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.275.450 kr. i 2021 til 3.177.107 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.275 | 4.923 | 3.480 | 3.174 | 3.177 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 7.878.994 kr. i 2021 til 9.124.371 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.879 | 7.940 | 11.451 | 11.079 | 9.124 | −18 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.514.745 kr. i 2021 til 9.404.724 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.515 | 10.944 | 8.052 | 9.301 | 9.405 | +1 % | |
| Passiver i alt | 19.761 | 24.771 | 23.531 | 24.017 | 22.140 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hårlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns