Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Egernstien 10, 8400 Ebeltoft · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,3 % | -12,3 % | 10,4 % | -6,8 % | -5,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 12,7 % | 21,9 % | 21,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,8 % | 98,5 % | 98,4 % | 97,9 % | 94,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,5 % | -12,4 % | 10,6 % | -7 % | -6,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,8 % | 98,5 % | 98,4 % | 97,9 % | 94,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,2 % | 1,5 % | 1,6 % | 2,1 % | 5,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 12,7 % | 15,6 % | 10 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.443 kr. i 2021 til -25.902 kr. i 2025 (−148 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -15 | -17 | -18 | -26 | −46 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 106.489 kr. i 2021 til -26.105 kr. i 2025 (−125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 106 | -135 | 115 | -63 | -26 | +58 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 85.897 kr. i 2021 til -26.105 kr. i 2025 (−130 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 86 | -135 | 115 | -63 | -26 | +58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.367 | 1.094 | 1.096 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.367 | 1.094 | 1.096 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.533 kr. i 2021 til 449.710 kr. i 2025 (+8028 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 2 | 2 | 916 | 450 | −51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6 | 3 | 4 | 921 | 451 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 1.373 | 1.098 | 1.100 | 921 | 451 | −51 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.329.384 kr. i 2021 til 425.315 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.329 | 1.082 | 1.082 | 901 | 425 | −53 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 43.508 kr. i 2021 til 25.395 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 16 | 18 | 19 | 25 | +33 % | |
| Passiver i alt | 1.373 | 1.098 | 1.100 | 921 | 451 | −51 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ebeltoft — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs