Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bavnegårdsvej 126, 8361 Hasselager · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 6,7 | 2,7 | 0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 5,1 % | -0,6 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,7 % | 99,1 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 5,3 % | -0,6 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 108.779 kr. | -35.402 kr. | -169.395 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,7 % | 99,1 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,3 % | 0,9 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 307,7 % | 244,5 % | 683 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 113.447 kr. i 2021 til 10.605 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 113 | 118 | 109 | 33 | 11 | −68 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 180 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 97.236 kr. i 2021 til -179.377 kr. i 2025 (−284 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | 102 | 93 | -48 | -179 | −276 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 410.401 kr. i 2021 til 231.142 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 410 | 187 | 388 | -17 | 231 | +1460 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 316.483 kr. i 2021 til 178.210 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 316 | 142 | 299 | -31 | 178 | +671 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.555 | 3.539 | 3.523 | 1.898 | 1.976 | +4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.555 | 3.539 | 3.523 | 1.898 | 1.976 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 208.548 kr. i 2021 til 430.927 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 209 | 305 | 404 | 117 | 431 | +267 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2.287 | 3.198 | 3.178 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 6.012 | 5.779 | 5.810 | 5.096 | 5.154 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.837.743 kr. i 2021 til 5.090.896 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.838 | 5.680 | 5.679 | 5.048 | 5.091 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 173.918 kr. i 2021 til 63.092 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 174 | 99 | 131 | 48 | 63 | +31 % | |
| Passiver i alt | 6.012 | 5.779 | 5.810 | 5.096 | 5.154 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hasselager — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus