Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fiskergade 32, 5300 Kerteminde · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | 50,1 % | 52 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | — | — | 10 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 1,2 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -61,3 % | -16,8 % | 21 % | 0 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 82,1 % | 238,3 % | 94,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 83,9 % | 73,3 % | 64,9 % | 9,4 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -73,1 % | -22,9 % | 32,4 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 51.309 kr. | 53.846 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 83,9 % | 73,3 % | 32,1 % | -0,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 16,1 % | 26,7 % | 35,1 % | 90,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,2 % | 38,3 % | 165,2 % | 94,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 512.698 kr. i 2024 til 2.022.200 kr. i 2025 (+294 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 513 | 2.022 | +294 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.323 kr. i 2023 til 1.050.725 kr. i 2025 (+12724 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -8 | 257 | 1.051 | +309 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 205.465 kr. i 2024 til 972.081 kr. i 2025 (+373 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 205 | 972 | +373 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 155.692 kr. i 2021 til 528 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | -143 | -8 | 51 | 1 | −99 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 152.417 kr. i 2021 til 180 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 152 | -146 | -37 | 51 | 0 | −100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 154.316 kr. i 2021 til 180 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | -146 | -37 | 51 | 0 | −100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 40 | 21 | −48 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 410 | 202 | 174 | 0 | 40 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 410 | 202 | 174 | 40 | 61 | +52 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.975 kr. i 2021 til 366.033 kr. i 2025 (+7257 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 0 | 23 | 141 | 366 | +159 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 49 | 204 | 366 | +80 % | |
| Aktiver i alt | 517 | 239 | 222 | 244 | 427 | +75 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 403.652 kr. i 2021 til 40.000 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 404 | 200 | 163 | 158 | 40 | −75 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 113.171 kr. i 2021 til 386.784 kr. i 2025 (+242 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 113 | 38 | 59 | 85 | 387 | +353 % | |
| Passiver i alt | 517 | 239 | 222 | 244 | 427 | +75 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | – | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kerteminde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kerteminde