Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fanøvej 4, 8382 Hinnerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 24,4 % | 7,9 % | 13 % | 14,7 % | 12,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,5 % | 99,9 % | 98,9 % | 97 % | 96,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 25,3 % | 7,9 % | 13,1 % | 15,2 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,5 % | 99,9 % | 98,9 % | 97 % | 96,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,5 % | 0,1 % | 1,1 % | 3 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 600,2 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.344 kr. i 2021 til -13.251 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -10 | -11 | -13 | −21 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.344 kr. i 2021 til -13.251 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -10 | -11 | -13 | −21 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.812.816 kr. i 2021 til 1.376.223 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.813 | 387 | 1.157 | 1.556 | 1.376 | −12 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.721.143 kr. i 2021 til 1.352.683 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.721 | 574 | 1.078 | 1.453 | 1.353 | −7 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.053 | 1.285 | 1.584 | 1.914 | 2.704 | +41 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.053 | 1.285 | 1.584 | 1.914 | 2.704 | +41 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.460.955 kr. i 2021 til 4.699.250 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.461 | 3.572 | 3.906 | 4.706 | 4.699 | −0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.999 | 5.993 | 6.733 | 7.944 | 8.212 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 7.052 | 7.278 | 8.317 | 9.858 | 10.916 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.808.786 kr. i 2021 til 10.527.458 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.809 | 7.269 | 8.229 | 9.560 | 10.527 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 243.395 kr. i 2021 til 388.074 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 243 | 9 | 88 | 298 | 388 | +30 % | |
| Passiver i alt | 7.052 | 7.278 | 8.317 | 9.858 | 10.916 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov