Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Furreby Skolevej 27, 9480 Løkken · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -0,8 | -1,7 | -1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,1 % | 6,7 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 97,6 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 4,1 % | 6,8 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -74.830 kr. | -168.223 kr. | -109.065 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 97,6 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,2 % | 2,4 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 220,9 % | 143,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -15.697 kr. i 2021 til -109.065 kr. i 2025 (−595 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -68 | -75 | -168 | -109 | +35 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -93.315 kr. i 2021 til -207.489 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -93 | -157 | -170 | -266 | -207 | +22 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 680.421 kr. i 2021 til 832.631 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 680 | -1.862 | 1.358 | 2.716 | 833 | −69 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 581.729 kr. i 2021 til 626.683 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 582 | -1.862 | 1.358 | 2.169 | 627 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.497 | 5.579 | 5.566 | 5.477 | 5.379 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | 333 | 315 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.497 | 5.579 | 5.566 | 5.810 | 5.694 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 8.316.272 kr. i 2021 til 238.633 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.316 | 8.639 | 14.900 | 1.752 | 239 | −86 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 27.686 | 26.758 | 25.874 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 34.950 | 32.552 | 33.252 | 32.568 | 31.568 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 34.913.657 kr. i 2021 til 31.401.099 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34.914 | 31.937 | 33.177 | 31.774 | 31.401 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 36.442 kr. i 2021 til 166.477 kr. i 2025 (+357 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 615 | 75 | 793 | 166 | −79 % | |
| Passiver i alt | 34.950 | 32.552 | 33.252 | 32.568 | 31.568 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Løkken — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring