Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kohavevej 44, 2950 Vedbæk · Engroshandel med beklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,5 | 1,8 | 2,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 2,1 % | 3,7 % | 7,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 138 % | 206,7 % | 212,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 86,3 % | 88,8 % | 87,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 2,4 % | 4,1 % | 8,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 371.065 kr. | 452.937 kr. | 891.825 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 86,3 % | 88,8 % | 87,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 13,7 % | 11,2 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 22,5 % | 60,8 % | 59,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 799.645 kr. i 2021 til 1.226.349 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 800 | 801 | 676 | 757 | 1.226 | +62 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 304.513 kr. i 2021 til 334.524 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 305 | 305 | 305 | 305 | 335 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 300.814 kr. i 2021 til 786.036 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 301 | 303 | 220 | 342 | 786 | +130 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 290.163 kr. i 2021 til 778.705 kr. i 2025 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 290 | 290 | 198 | 331 | 779 | +135 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 206.959 kr. i 2021 til 606.951 kr. i 2025 (+193 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 207 | 206 | 143 | 258 | 607 | +135 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.943 | 4.749 | 5.808 | 5.697 | 6.081 | +7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.943 | 4.749 | 5.808 | 5.697 | 6.081 | +7 % | |
| Varebeholdninger | 470 | 931 | 445 | 298 | 263 | −12 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 707.658 kr. i 2021 til 490.138 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 708 | 424 | 185 | 396 | 490 | +24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.616 | 2.255 | 1.136 | 1.346 | 1.761 | +31 % | |
| Aktiver i alt | 6.559 | 7.004 | 6.944 | 7.043 | 7.842 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.645.520 kr. i 2021 til 6.860.473 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.646 | 5.852 | 5.995 | 6.254 | 6.860 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 157.204 kr. i 2021 til 153.754 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 157 | 162 | 126 | 138 | 154 | +11 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 756.675 kr. i 2021 til 828.204 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 757 | 990 | 823 | 651 | 828 | +27 % | |
| Passiver i alt | 6.559 | 7.004 | 6.944 | 7.043 | 7.842 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
19 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal