Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bregnegårdsvej 8, 6630 Rødding · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,2 | 0,5 | 0,2 | 0,2 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -5,9 % | -8,1 % | -7,5 % | -10,5 % | 5,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 299,5 % | 232,6 % | 196 % | 160,1 % | 280 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,5 % | 71,8 % | 68,2 % | 63,8 % | 64,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,6 % | -11,3 % | -11 % | -16,4 % | 8,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -273.142 kr. | -136.728 kr. | — | — | 31.516 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,5 % | 71,8 % | 68,2 % | 63,8 % | 64,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,5 % | 28,2 % | 31,8 % | 36,2 % | 35,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 26,3 % | 13,6 % | 15,4 % | 11,4 % | 157,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 78.613 kr. i 2022 til 391.499 kr. i 2026 (+398 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 216 | 76 | 98 | 391 | +301 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 351.755 kr. i 2022 til 359.983 kr. i 2026 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 352 | 352 | 360 | 373 | 360 | −3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -330.574 kr. i 2022 til 31.516 kr. i 2026 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -331 | -194 | – | – | 32 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -237.326 kr. i 2022 til -292.110 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -237 | -298 | -241 | -292 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -237.326 kr. i 2022 til 156.819 kr. i 2026 (+166 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -237 | -298 | -241 | -292 | 157 | +154 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.316 | 1.259 | 1.210 | 1.171 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.316 | 1.259 | 1.210 | 1.171 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 239.082 kr. i 2022 til 1.576.057 kr. i 2026 (+559 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 239 | 141 | 158 | 114 | 1.576 | +1278 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.722 | 2.408 | 2.002 | 1.613 | 2.798 | +73 % | |
| Aktiver i alt | 4.039 | 3.667 | 3.212 | 2.784 | 2.798 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.129.654 kr. i 2022 til 1.798.539 kr. i 2026 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.130 | 2.632 | 2.191 | 1.777 | 1.799 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 909.042 kr. i 2022 til 999.368 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 909 | 1.035 | 1.022 | 1.008 | 999 | −1 % | |
| Passiver i alt | 4.039 | 3.667 | 3.212 | 2.784 | 2.798 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.