Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Svendshøjvej 3, 7830 Vinderup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 4,5 | 4,6 | 9,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,6 % | -0,5 % | 2,1 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 20,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,1 % | 98,7 % | 98,2 % | 97,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 6,7 % | -0,5 % | 2,2 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 25.294 kr. | 26.085 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,1 % | 98,7 % | 98,2 % | 97,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,9 % | 1,3 % | 1,8 % | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 112,9 % | 51,6 % | 32,7 % | 20,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.993 kr. i 2021 til 55.896 kr. i 2025 (+608 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -8 | 25 | 26 | 56 | +114 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.993 kr. i 2021 til 20.460 kr. i 2024 (+286 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | – | 20 | 20 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.062.493 kr. i 2021 til 301.028 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.062 | 890 | -27 | 295 | 301 | +2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.026.501 kr. i 2021 til 248.448 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.027 | 856 | -67 | 271 | 248 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 875 | 876 | 870 | 864 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 11.043 | 8.239 | 8.043 | 8.229 | 11.563 | +41 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.043 | 9.114 | 8.919 | 9.099 | 12.427 | +37 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 25.169 kr. i 2021 til 67.695 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 138 | 88 | 77 | 68 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.183 | 3.866 | 3.924 | 3.591 | 68 | −98 % | |
| Aktiver i alt | 12.226 | 12.980 | 12.843 | 12.690 | 12.495 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 11.994.319 kr. i 2021 til 12.164.175 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.994 | 12.857 | 12.673 | 12.456 | 12.164 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 231.858 kr. i 2021 til 330.604 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 232 | 122 | 170 | 234 | 331 | +41 % | |
| Passiver i alt | 12.226 | 12.980 | 12.843 | 12.690 | 12.495 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vinderup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro