Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndermarken 9, 9430 Vadum · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2 | 2 | 2,7 | 2,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 4 % | 3,7 % | 4,8 % | 4,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 65,3 % | 68,9 % | 83,8 % | 100,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 57,2 % | 59,9 % | 62,8 % | 65 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7 % | 6,2 % | 7,7 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 343.063 kr. | 343.430 kr. | 458.994 kr. | 491.293 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 57,2 % | 59,9 % | 62,8 % | 65 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 42,8 % | 40,1 % | 37,2 % | 35 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 34,1 % | 30,3 % | 18,6 % | 39,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 441.020 kr. i 2021 til 491.293 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 441 | 343 | 343 | 459 | 491 | +7 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 277.131 kr. i 2021 til 314.343 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 277 | 172 | 169 | 289 | 314 | +9 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 388.103 kr. i 2021 til 561.905 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 388 | 423 | 396 | 531 | 562 | +6 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 320.673 kr. i 2021 til 475.423 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 321 | 376 | 345 | 452 | 475 | +5 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.489 | 8.488 | 8.516 | 8.362 | 8.351 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 294 | 443 | 391 | 392 | 396 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.783 | 8.931 | 8.908 | 8.754 | 8.747 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 492.443 kr. i 2021 til 343.201 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 492 | 219 | 178 | 145 | 343 | +136 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 503 | 420 | 405 | 654 | 865 | +32 % | |
| Aktiver i alt | 9.285 | 9.351 | 9.313 | 9.409 | 9.612 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.089.141 kr. i 2021 til 6.248.349 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.089 | 5.351 | 5.578 | 5.908 | 6.248 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.362.736 kr. i 2021 til 2.501.934 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.363 | 3.357 | 3.147 | 2.720 | 2.502 | −8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 833.554 kr. i 2021 til 862.184 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 834 | 643 | 588 | 781 | 862 | +10 % | |
| Passiver i alt | 9.285 | 9.351 | 9.313 | 9.409 | 9.612 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vadum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg