Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Slagtehusgade 32C, 1715 København V · Bogføring og revision: skatterådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -15,2 % | -0,6 % | 60,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 7,8 % | 21,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 6,8 % | 67 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -15,2 % | -8,4 % | 89,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 6,8 % | 67 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 93,2 % | 33 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 7,8 % | 21,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.170 kr. i 2021 til -988 kr. i 2023 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -0 | -1 | −525 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.170 kr. i 2021 til -988 kr. i 2023 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -0 | -1 | −525 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -5.274 kr. i 2021 til 284.396 kr. i 2023 (+5492 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -3 | 284 | +10700 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -5.274 kr. i 2021 til 284.396 kr. i 2023 (+5492 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -3 | 284 | +10700 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 439 | 439 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 439 | 439 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 34.726 kr. i 2021 til 33.184 kr. i 2023 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 34 | 33 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 35 | 34 | 33 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 35 | 473 | 472 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 34.726 kr. i 2021 til 316.440 kr. i 2023 (+811 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 32 | 316 | +888 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 441.165 kr. i 2022 til 155.714 kr. i 2023 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 441 | 156 | −65 % | |
| Passiver i alt | 35 | 473 | 472 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København