Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Daltoften 24, 5320 Agedrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 36,1 % | 19,3 % | 10,3 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 45,4 % | 27,7 % | 23,2 % | 43,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 52,7 % | 68,4 % | 75,2 % | 73,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 68,5 % | 28,2 % | 13,7 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 52,7 % | 68,4 % | 75,2 % | 73,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 47,3 % | 31,6 % | 24,8 % | 26,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -83.276 kr. i 2021 til -9.313 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -83 | -30 | -8 | 6 | -9 | −269 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.996.116 kr. i 2021 til 237.165 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.996 | 3.806 | 2.109 | 1.154 | 237 | −79 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.999.361 kr. i 2021 til 269.770 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.999 | 3.837 | 2.151 | 1.189 | 270 | −77 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.637 | 8.340 | 10.232 | 10.935 | 10.639 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.637 | 8.340 | 10.232 | 10.935 | 10.639 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 503 | 2.279 | 931 | 631 | 1.334 | +111 % | |
| Aktiver i alt | 6.140 | 10.619 | 11.163 | 11.566 | 11.973 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.543.371 kr. i 2021 til 8.836.169 kr. i 2025 (+247 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.543 | 5.601 | 7.635 | 8.701 | 8.836 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.596.805 kr. i 2021 til 3.048.841 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.597 | 5.018 | 3.358 | 2.723 | 3.049 | +12 % | |
| Passiver i alt | 6.140 | 10.619 | 11.163 | 11.566 | 11.973 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Agedrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense