God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frederikskaj 4, 2450 København SV · Erhvervs- og arbejdsgiverorganisationers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,6 % | -2,5 % | -2,2 % | 2,5 % | -617,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 560,2 % | 424,9 % | 326 % | 252,5 % | 441,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 86,6 % | 82,3 % | 76,6 % | 89,2 % | 80 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -3 % | -3 % | -2,9 % | 2,8 % | -772,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,6 % | 82,3 % | 76,6 % | 89,2 % | 80 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,4 % | 17,7 % | 23,4 % | 10,8 % | 20 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,8 % | 8,1 % | 27,7 % | 22,4 % | 103,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -19.938 kr. i 2021 til -40.175 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -20 | -19 | -20 | -61 | -40 | +34 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -20.834 kr. i 2021 til -4.253.390 kr. i 2025 (−20316 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -20 | -19 | 61 | -4.253 | −7063 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -16.444 kr. i 2021 til -4.244.253 kr. i 2025 (−25710 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -16 | -15 | 74 | -4.244 | −5799 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 160 | 160 | 160 | 2.194 | 80 | −96 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 160 | 160 | 160 | 2.194 | 80 | −96 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.080 kr. i 2021 til 141.811 kr. i 2025 (+3376 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 9 | 44 | 74 | 142 | +93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 475 | 490 | 518 | 827 | 607 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 635 | 650 | 678 | 3.021 | 687 | −77 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 550.435 kr. i 2021 til 549.476 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 550 | 534 | 519 | 2.694 | 549 | −80 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 84.834 kr. i 2021 til 137.472 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 85 | 115 | 159 | 328 | 137 | −58 % | |
| Passiver i alt | 635 | 650 | 678 | 3.021 | 687 | −77 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København