Finansiel kreditstyrke
BETAGod
Confidence 89%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Søvej 6, 6630 Rødding · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,4 | 1,6 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,9 % | 1,2 % | 2,3 % | 3,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 230,8 % | 546,9 % | 302,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 93,7 % | 97,9 % | 92,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,9 % | 1,3 % | 2,3 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 362.328 kr. | 437.392 kr. | 537.803 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 93,7 % | 97,9 % | 92,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 6,3 % | 2,1 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 8,6 % | 7,3 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -43.269 kr. i 2021 til 537.803 kr. i 2024 (+1343 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -43 | 362 | 437 | 538 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 107.160 kr. i 2022 til 259.715 kr. i 2024 (+142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 107 | 159 | 260 | +63 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -70.393 kr. i 2021 til 259.719 kr. i 2024 (+469 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -70 | 100 | 164 | 260 | +59 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -56.154 kr. i 2021 til 202.583 kr. i 2024 (+461 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -56 | 78 | 128 | 203 | +59 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.264 | 5.543 | 5.265 | 4.987 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.264 | 5.543 | 5.265 | 4.987 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.363.209 kr. i 2021 til 287 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.363 | 33 | 4 | 0 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.698 | 884 | 328 | 1.139 | +247 % | |
| Aktiver i alt | 5.962 | 6.427 | 5.593 | 6.125 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.943.846 kr. i 2021 til 5.677.364 kr. i 2024 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.944 | 6.022 | 5.475 | 5.677 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 18.320 kr. i 2021 til 376.274 kr. i 2024 (+1954 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 383 | 60 | 376 | +527 % | |
| Passiver i alt | 5.962 | 6.427 | 5.593 | 6.125 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske