Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hove Møllevej 19, 2765 Smørum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -20,8 % | -23,2 % | -24,2 % | -46,4 % | -49,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 284,4 % | 185,6 % | 102,8 % | 36,9 % | 24,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 80,9 % | 76,5 % | 70,8 % | 27,8 % | -49 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -25,7 % | -30,4 % | -34,1 % | -167,2 % | 101 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 80,9 % | 76,5 % | 70,8 % | 27,8 % | -49 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 19,1 % | 23,5 % | 29,2 % | 72,2 % | 149 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 284,4 % | 185,6 % | 102,8 % | 36,9 % | 24,5 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -9.326 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -7 | -6 | -11 | -9 | +18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -8.170 kr. i 2021 til -695.126 kr. i 2025 (−8408 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -7 | -6 | -11 | -695 | −6001 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 18 | 18 | 18 | 18 | 1.401 | +7683 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 18 | 18 | 18 | 18 | 1.401 | +7683 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 21.330 kr. i 2021 til 3.340 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | 14 | 8 | 7 | 3 | −49 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 21 | 14 | 8 | 7 | 3 | −49 % | |
| Aktiver i alt | 39 | 32 | 26 | 25 | 1.404 | +5623 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 31.830 kr. i 2021 til -688.311 kr. i 2025 (−2262 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 24 | 18 | 7 | -688 | −10201 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 2.079 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.500 kr. i 2021 til 13.625 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 8 | 8 | 18 | 14 | −23 % | |
| Passiver i alt | 39 | 32 | 26 | 25 | 1.404 | +5623 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Smørum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal