Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hundegade 17, 6760 Ribe · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 58 % | 65,7 % | 55,2 % | 33,3 % | 23,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 % | — | — | >999 % | 156 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 46,2 % | 100 % | 95,2 % | 95,5 % | 43,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 125,6 % | 65,7 % | 58 % | 34,8 % | 53 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,2 % | 100 % | 95,2 % | 95,5 % | 43,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,8 % | 0 % | 4,8 % | 4,5 % | 56,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,4 % | — | — | >999 % | 2,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -15 kr. i 2021 til -10.205 kr. i 2025 (−67933 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -0 | -0 | -4 | -10 | −153 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -15 kr. i 2021 til -25 kr. i 2023 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -0 | -0 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 81.409 kr. i 2021 til 176.335 kr. i 2023 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 124 | 176 | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 81.409 kr. i 2021 til 347.808 kr. i 2025 (+327 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 124 | 176 | 131 | 348 | +166 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 140 | 140 | 140 | 140 | 180 | +29 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 140 | 140 | 140 | 140 | 180 | +29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 323 kr. i 2021 til 17.674 kr. i 2025 (+5372 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 49 | 180 | 254 | 18 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 49 | 180 | 254 | 1.328 | +423 % | |
| Aktiver i alt | 140 | 189 | 320 | 394 | 1.508 | +283 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 64.824 kr. i 2021 til 656.634 kr. i 2025 (+913 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 189 | 304 | 376 | 657 | +74 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 75.500 kr. i 2021 til 851.611 kr. i 2025 (+1028 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 76 | – | – | 18 | 852 | +4759 % | |
| Passiver i alt | 140 | 189 | 320 | 394 | 1.508 | +283 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ribe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg