Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vellingvej 57, 7000 Fredericia · Installation af isolering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 57,9 | 2,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 88,9 % | 58,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 900,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,9 % | 89,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 94,6 % | 65,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 918.666 kr. | 1.209.235 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,9 % | 89,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,1 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 850,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||
| Nettoomsætning | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 918.666 kr. i 2024 til 2.102.008 kr. i 2025 (+129 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 919 | 2.102 | +129 % | |
| Personaleomkostninger | – | 893 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 902.798 kr. i 2024 til 1.173.701 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 903 | 1.174 | +30 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 902.855 kr. i 2024 til 1.179.011 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 903 | 1.179 | +31 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 703.737 kr. i 2024 til 918.993 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 704 | 919 | +31 % | |
| Balance | ||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 176 | 141 | −20 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 176 | 141 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 587.422 kr. i 2024 til 1.355.591 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 587 | 1.356 | +131 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 615 | 1.435 | +133 % | |
| Aktiver i alt | 792 | 1.576 | +99 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 743.737 kr. i 2024 til 1.409.530 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 744 | 1.410 | +90 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 40.895 kr. i 2024 til 159.438 kr. i 2025 (+290 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | 159 | +290 % | |
| Passiver i alt | 792 | 1.576 | +99 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 2 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.