Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sydvestvej 55, 2600 Glostrup · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,4 % | -0,2 % | 6,7 % | 11,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 3,8 % | 4 % | 6,1 % | 8,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 7,7 % | 7,4 % | 13,5 % | 23 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -4,8 % | -3,2 % | 49,8 % | 50,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 7,7 % | 7,4 % | 13,5 % | 23 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 92,3 % | 92,6 % | 86,5 % | 77 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 3,5 % | 3,8 % | 6,1 % | 8,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 584.444 kr. i 2021 til 1.327.670 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 584 | 982 | 1.004 | 1.270 | 1.328 | +5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.903.494 kr. i 2021 til 8.155.670 kr. i 2025 (+181 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.903 | 982 | 1.004 | 4.486 | 8.156 | +82 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.121.687 kr. i 2021 til 7.003.274 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.122 | -170 | -112 | 3.419 | 7.003 | +105 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.654.924 kr. i 2021 til 5.462.548 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.655 | -133 | -88 | 2.667 | 5.463 | +105 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 21.000 | 35.625 | 35.625 | 38.692 | 45.520 | +18 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 21.000 | 35.625 | 35.625 | 38.692 | 45.520 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.484.549 kr. i 2021 til 1.467.971 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.485 | 541 | 611 | 1.015 | 1.468 | +45 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.528 | 578 | 636 | 1.015 | 1.468 | +45 % | |
| Aktiver i alt | 28.528 | 36.203 | 36.261 | 39.707 | 46.988 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.913.374 kr. i 2021 til 10.822.881 kr. i 2025 (+271 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.913 | 2.781 | 2.693 | 5.360 | 10.823 | +102 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 10.266.166 kr. i 2021 til 15.674.346 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.266 | 17.123 | 16.650 | 16.167 | 15.674 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 14.403.918 kr. i 2021 til 17.336.358 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.404 | 15.355 | 15.973 | 16.527 | 17.336 | +5 % | |
| Passiver i alt | 28.528 | 36.203 | 36.261 | 39.707 | 46.988 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup