Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østermarken 303, 9320 Hjallerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 41,2 % | 84,9 % | 10,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 19 % | >999 % | 994,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 52,5 % | 91,4 % | 90,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 78,4 % | 92,9 % | 11,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 52,5 % | 91,4 % | 90,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 47,5 % | 8,6 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 4,1 % | 30,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 265.652 kr. i 2021 til 283.116 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 266 | 90 | 250 | 3.090 | 283 | −91 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 226.955 kr. i 2021 til 410.086 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 227 | 71 | 234 | 3.099 | 410 | −87 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 226.955 kr. i 2021 til 410.086 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 227 | 71 | 234 | 3.099 | 410 | −87 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 643 | 428 | 518 | 0 | 298 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 643 | 428 | 518 | 0 | 298 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.979 kr. i 2024 til 116.028 kr. i 2025 (+794 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 13 | 116 | +794 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 51 | 3.649 | 3.758 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 645 | 582 | 569 | 3.649 | 4.057 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 102.901 kr. i 2021 til 3.678.923 kr. i 2025 (+3475 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 123 | 299 | 3.336 | 3.679 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 542.540 kr. i 2021 til 377.800 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 543 | 458 | 270 | 313 | 378 | +21 % | |
| Passiver i alt | 645 | 582 | 569 | 3.649 | 4.057 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjallerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev