Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kongehaven 25, 2765 Smørum · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,3 % | -11,2 % | 11,6 % | 7 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,7 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,5 % | -11,2 % | 11,6 % | 7 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,7 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,3 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,9 % | 116,5 % | >999 % | 239,2 % | 85 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -41.712 kr. i 2021 til -108.558 kr. i 2025 (−160 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -42 | -38 | -64 | -119 | -109 | +8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.288.056 kr. i 2021 til 681.735 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.288 | -1.411 | 1.450 | 1.072 | 682 | −36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.043.218 kr. i 2021 til 533.037 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.043 | -1.101 | 1.295 | 837 | 533 | −36 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6.942 kr. i 2021 til 136.749 kr. i 2025 (+1870 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 9 | 123 | 79 | 137 | +72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.188 | 9.854 | 11.149 | 12.012 | 12.073 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 11.188 | 9.854 | 11.149 | 12.012 | 12.073 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.947.968 kr. i 2021 til 11.912.027 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.948 | 9.847 | 11.142 | 11.979 | 11.912 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 239.997 kr. i 2021 til 160.879 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 240 | 8 | 8 | 33 | 161 | +385 % | |
| Passiver i alt | 11.188 | 9.854 | 11.149 | 12.012 | 12.073 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Smørum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal