Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dronningensgade 75, 1420 København K · Andre IT- og computerserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 23,3 % | -21,3 % | 43,9 % | -2,8 % | -41,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 24,6 % | 10,9 % | 13,6 % | 18,2 % | 28,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 42,4 % | 30,5 % | 59,4 % | 53,1 % | 25,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 55 % | -70 % | 74 % | -5,3 % | -162 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,4 % | 30,5 % | 59,4 % | 53,1 % | 25,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57,6 % | 69,5 % | 40,6 % | 46,9 % | 74,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,5 % | 5,3 % | 3,3 % | 5,9 % | 13,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.528 kr. i 2021 til -2.601 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -6 | -9 | -10 | -3 | +73 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 28.694 kr. i 2021 til -69.239 kr. i 2025 (−341 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | -21 | 83 | -10 | -69 | −589 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 28.694 kr. i 2021 til -69.239 kr. i 2025 (−341 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | -21 | 87 | -6 | -69 | −1064 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 106 | 93 | 188 | 193 | 132 | −31 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 106 | 93 | 188 | 193 | 132 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.215 kr. i 2021 til 17.286 kr. i 2025 (+438 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 4 | 3 | 6 | 17 | +194 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 17 | 8 | 11 | 18 | 36 | +99 % | |
| Aktiver i alt | 123 | 101 | 199 | 211 | 168 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 52.133 kr. i 2021 til 42.745 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 52 | 31 | 118 | 112 | 43 | −62 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 70.941 kr. i 2021 til 125.631 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 71 | 70 | 81 | 99 | 126 | +27 % | |
| Passiver i alt | 123 | 101 | 199 | 211 | 168 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København