Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trøstrup Vænge 1, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,1 % | 2,2 % | 5,3 % | -0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 538 % | 360,6 % | >999 % | 151,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 89,4 % | 84,7 % | 99,2 % | 59,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,1 % | 2,6 % | 5,3 % | -1,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 89,4 % | 84,7 % | 99,2 % | 59,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 10,6 % | 15,3 % | 0,8 % | 40,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 372,4 % | 242,2 % | >999 % | 150,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -19.935 kr. i 2025 (−219 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -5 | -5 | -20 | −299 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -5.256 kr. i 2021 til -17.843 kr. i 2025 (−239 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -2 | 44 | 88 | -18 | −120 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -3.915 kr. i 2021 til -17.843 kr. i 2025 (−356 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | 1 | 44 | 87 | -18 | −120 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.134 | 846 | 889 | 973 | 972 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.134 | 846 | 889 | 973 | 972 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 318.847 kr. i 2021 til 1.532.906 kr. i 2025 (+381 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 319 | 771 | 734 | 527 | 1.533 | +191 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 852 | 1.114 | 1.093 | 684 | 1.535 | +124 % | |
| Aktiver i alt | 1.986 | 1.960 | 1.982 | 1.658 | 2.507 | +51 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.865.822 kr. i 2021 til 1.491.520 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.866 | 1.753 | 1.679 | 1.644 | 1.492 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 120.290 kr. i 2021 til 1.015.845 kr. i 2025 (+744 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 120 | 207 | 303 | 13 | 1.016 | +7614 % | |
| Passiver i alt | 1.986 | 1.960 | 1.982 | 1.658 | 2.507 | +51 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning