Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ved Bølgen 9, 7100 Vejle · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 13,7 | 13,2 | 13,6 | 15,9 | 11,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,4 % | 0,6 % | 0,6 % | 1,1 % | 0,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 2,8 % | 3,2 % | 3,1 % | 4 % | 4,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,3 % | 19,7 % | 19,8 % | 26,4 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 2.303.816 kr. | 2.653.859 kr. | 3.238.044 kr. | 3.902.735 kr. | 3.764.227 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 2,8 % | 3,2 % | 3,1 % | 4 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97,2 % | 96,8 % | 96,9 % | 96 % | 95,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.303.816 kr. i 2021 til 3.776.447 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.304 | 2.654 | 3.238 | 3.903 | 3.776 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.135.908 kr. i 2021 til 3.436.623 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.136 | 2.452 | 2.999 | 3.657 | 3.437 | −6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 359.931 kr. i 2021 til 724.330 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 360 | 576 | 725 | 1.308 | 724 | −45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 279.800 kr. i 2021 til 555.881 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 280 | 449 | 564 | 1.020 | 556 | −45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 58.011 | 64.635 | 85.991 | 85.745 | 102.533 | +20 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 58.011 | 64.635 | 85.991 | 85.745 | 102.533 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.264.243 kr. i 2021 til 4.168.775 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.264 | 6.016 | 5.983 | 7.856 | 4.169 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.381 | 7.191 | 7.012 | 11.380 | 6.195 | −46 % | |
| Aktiver i alt | 65.393 | 71.825 | 93.003 | 97.125 | 108.728 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.828.522 kr. i 2021 til 4.417.156 kr. i 2025 (+142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.829 | 2.277 | 2.841 | 3.861 | 4.417 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 60.095.146 kr. i 2021 til 98.446.810 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 60.095 | 65.628 | 85.824 | 87.945 | 98.447 | +12 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 219.271 kr. i 2021 til 320.693 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 219 | 204 | 15 | 401 | 321 | −20 % | |
| Passiver i alt | 65.393 | 71.825 | 93.003 | 97.125 | 108.728 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.