Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kærbjergvej 11, 6753 Agerbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 21,8 % | 31,4 % | 25,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 103,7 % | 248,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 52,6 % | 83,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 41,4 % | 37,4 % | 25,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 52,6 % | 83,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 47,4 % | 16,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 16,1 % | 5,4 % | 37,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.295 kr. i 2021 til -7.244 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -9 | -6 | -6 | -7 | −26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -11.295 kr. i 2021 til -7.244 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -9 | -6 | -6 | -7 | −26 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 483.881 kr. i 2021 til 1.471.483 kr. i 2025 (+204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 484 | 1.213 | 1.144 | 1.614 | 1.471 | −9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 483.881 kr. i 2021 til 1.467.523 kr. i 2025 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 484 | 1.213 | 1.144 | 1.614 | 1.468 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.743 | 2.253 | 2.673 | 3.089 | 3.650 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.743 | 2.253 | 2.673 | 3.089 | 3.650 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 33.590 kr. i 2021 til 3.371 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34 | 110 | 401 | 45 | 3 | −92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 360 | 1.151 | 2.579 | 2.058 | 2.078 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 2.103 | 3.404 | 5.252 | 5.147 | 5.727 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 523.881 kr. i 2021 til 5.718.182 kr. i 2025 (+992 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 524 | 1.679 | 2.765 | 4.318 | 5.718 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.578.763 kr. i 2021 til 8.960 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.579 | 1.724 | 2.487 | 829 | 9 | −99 % | |
| Passiver i alt | 2.103 | 3.404 | 5.252 | 5.147 | 5.727 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske