Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gyvelvej 76, 7700 Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 9,8 % | 9,6 % | 2,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 201,4 % | 222,4 % | 178,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 76,6 % | 83,6 % | 87,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 12,7 % | 11,5 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 76,6 % | 83,6 % | 87,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 23,4 % | 16,4 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 23,8 % | 37,5 % | 56,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.474 kr. i 2021 til -8.218 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -9 | -8 | -8 | -8 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -8 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 157.935 kr. i 2021 til 25.761 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 158 | 121 | 139 | 129 | 26 | −80 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 157.935 kr. i 2021 til 27.834 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 158 | 121 | 142 | 129 | 28 | −78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 661 | 686 | 771 | 855 | 904 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 661 | 686 | 771 | 855 | 904 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 206.454 kr. i 2021 til 82.765 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 206 | 95 | 81 | 83 | 83 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 863 | 738 | 689 | 491 | 259 | −47 % | |
| Aktiver i alt | 1.524 | 1.424 | 1.459 | 1.345 | 1.163 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.086.100 kr. i 2021 til 1.017.433 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.086 | 1.093 | 1.118 | 1.125 | 1.017 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 438.202 kr. i 2021 til 145.674 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 438 | 331 | 342 | 221 | 146 | −34 % | |
| Passiver i alt | 1.524 | 1.424 | 1.459 | 1.345 | 1.163 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted