God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Erik Menveds Vej 2A, 1965 Frederiksberg C · Arkitektaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 35 % | 6,3 % | 26,8 % | -15,4 % | 5,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 204,8 % | 222 % | 233,9 % | 157,7 % | 151 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 51,2 % | 55 % | 57,3 % | 36,6 % | 33,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 68,4 % | 11,4 % | 46,8 % | -42,2 % | 17,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 51,2 % | 55 % | 57,3 % | 36,6 % | 33,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48,8 % | 45 % | 42,7 % | 63,4 % | 66,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 128 % | 178 % | 190,5 % | 123,7 % | 105,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 477.739 kr. i 2021 til 1.042.323 kr. i 2025 (+118 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 478 | 765 | 1.101 | 861 | 1.042 | +21 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 365.831 kr. i 2021 til 1.023.016 kr. i 2025 (+180 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 366 | 739 | 939 | 904 | 1.023 | +13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 111.908 kr. i 2021 til 19.307 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 112 | 26 | 162 | -43 | 19 | +145 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 111.546 kr. i 2021 til 19.505 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 112 | 24 | 163 | -42 | 20 | +147 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 86.576 kr. i 2021 til 20.768 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 87 | 16 | 126 | -42 | 21 | +150 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 154.576 kr. i 2021 til 247.915 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 155 | 208 | 382 | 213 | 248 | +16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 247 | 260 | 469 | 272 | 356 | +31 % | |
| Aktiver i alt | 247 | 260 | 469 | 272 | 356 | +31 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 126.576 kr. i 2021 til 120.194 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 127 | 143 | 269 | 99 | 120 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 120.789 kr. i 2021 til 235.630 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 121 | 117 | 201 | 172 | 236 | +37 % | |
| Passiver i alt | 247 | 260 | 469 | 272 | 356 | +31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | +100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg