Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fasanvej 4, 4370 Store Merløse · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 8,6 | 2,4 | 5,6 | 3,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,4 % | -4,9 % | -1,2 % | -0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 5 % | 7,7 % | 4,2 % | 4,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 2,8 % | -2,4 % | -3,2 % | -3,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -51,5 % | 206,2 % | 38,2 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 35.344 kr. | 9.750 kr. | 82.651 kr. | 55.910 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 2,8 % | -2,4 % | -3,2 % | -3,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97,2 % | 102,4 % | 103,2 % | 103,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5 % | 7,7 % | 4,2 % | 4,7 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 35.344 kr. i 2022 til 55.910 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 10 | 83 | 56 | −32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 31.244 kr. i 2022 til 41.190 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 6 | 68 | 41 | −39 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -16.262 kr. i 2022 til 1.711 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | -65 | -16 | 2 | +111 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -13.600 kr. i 2022 til -1.897 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -51 | -15 | -2 | +88 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 909 | 989 | 1.209 | 1.194 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 909 | 989 | 1.209 | 1.194 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 30.809 kr. i 2022 til 50.877 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 62 | 44 | 51 | +15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 31 | 62 | 44 | 51 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 940 | 1.052 | 1.253 | 1.245 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 26.400 kr. i 2022 til -42.162 kr. i 2025 (−260 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26 | -25 | -40 | -42 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 293.790 kr. i 2022 til 205.811 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 294 | 264 | 236 | 206 | −13 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 619.740 kr. i 2022 til 1.081.382 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 620 | 813 | 1.057 | 1.081 | +2 % | |
| Passiver i alt | 940 | 1.052 | 1.253 | 1.245 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Store Merløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk