Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hammelmose Engvej 52, 9700 Brønderslev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -152,5 % | -4,5 % | -1,6 % | 94,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 719,2 % | 86,7 % | 85,6 % | 610,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 86,1 % | 17,6 % | 15,4 % | 83,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -177,1 % | -25,5 % | -10,4 % | 113 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 86,1 % | 17,6 % | 15,4 % | 83,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 13,9 % | 82,4 % | 84,6 % | 16,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 719,2 % | 24,2 % | 20,9 % | 595,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.188 kr. i 2021 til -5.000 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -4 | -6 | -2 | -5 | −113 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -3.188 kr. i 2021 til -2.352 kr. i 2024 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -4 | -6 | -2 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -46.795 kr. i 2021 til 393.456 kr. i 2025 (+941 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -47 | -52 | -8 | -2 | 393 | +17103 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -46.094 kr. i 2021 til 393.456 kr. i 2025 (+954 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -46 | -55 | -6 | -2 | 393 | +17103 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 185 | 0 | 40 | 40 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 185 | 0 | 40 | 40 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.996 kr. i 2021 til 406.085 kr. i 2025 (+4979 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 36 | 28 | 26 | 406 | +1487 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12 | 36 | 100 | 105 | 417 | +297 % | |
| Aktiver i alt | 197 | 36 | 140 | 145 | 417 | +187 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 169.338 kr. i 2021 til 348.301 kr. i 2025 (+106 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 169 | 31 | 25 | 22 | 348 | +1459 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 27.176 kr. i 2021 til 68.224 kr. i 2025 (+151 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 5 | 115 | 123 | 68 | −44 % | |
| Passiver i alt | 197 | 36 | 140 | 145 | 417 | +187 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brønderslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev