Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Brogrenen 12, 2635 Ishøj · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,8 % | 7,1 % | 33,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 456,6 % | 350,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,2 % | 85,3 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4,3 % | 8,3 % | 34,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,2 % | 85,3 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,8 % | 14,7 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 417,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.250 kr. i 2021 til -66.128 kr. i 2024 (−488 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -14 | -9 | -66 | −645 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -11.250 kr. i 2021 til -66.128 kr. i 2024 (−488 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -14 | -9 | -66 | −645 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 628.650 kr. i 2021 til 7.160.904 kr. i 2024 (+1039 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 629 | 571 | 1.168 | 7.161 | +513 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 600.314 kr. i 2021 til 7.109.160 kr. i 2024 (+1084 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 600 | 532 | 1.124 | 7.109 | +533 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.661 | 7.661 | 7.661 | 7.661 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.661 | 7.661 | 7.661 | 7.661 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | 4.050 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.407 | 6.197 | 8.182 | 13.803 | +69 % | |
| Aktiver i alt | 13.068 | 13.858 | 15.843 | 21.464 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.083.853 kr. i 2021 til 20.494.349 kr. i 2024 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.084 | 12.501 | 13.507 | 20.494 | +52 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 983.699 kr. i 2021 til 969.795 kr. i 2024 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 984 | 1.357 | 2.336 | 970 | −58 % | |
| Passiver i alt | 13.068 | 13.858 | 15.843 | 21.464 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ishøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.