Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ved Trekanten 3, 7000 Fredericia · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 23,1 % | 20,9 % | -15,8 % | -4,8 % | -15,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | — | 526,4 % | 743,1 % | 75,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 97,5 % | 99,1 % | 94,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,1 % | 20,9 % | -16,2 % | -4,9 % | -16,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 97,5 % | 99,1 % | 94,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 2,5 % | 0,9 % | 5,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 58,9 % | 475,8 % | 29,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -670 kr. i 2021 til -2.500 kr. i 2025 (−273 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | 0 | -2 | -2 | -3 | −67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 467.495 kr. i 2021 til -232.723 kr. i 2025 (−150 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 467 | 504 | -321 | -87 | -233 | −168 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 467.495 kr. i 2021 til -232.173 kr. i 2025 (−150 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 467 | 504 | -321 | -87 | -232 | −168 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.576 | 2.080 | 1.761 | 1.675 | 1.446 | −14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.576 | 2.080 | 1.761 | 1.675 | 1.446 | −14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 30.551 kr. i 2023 til 26.305 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 31 | 76 | 26 | −65 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 450 | 337 | 273 | 119 | 67 | −43 % | |
| Aktiver i alt | 2.026 | 2.417 | 2.034 | 1.793 | 1.513 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.025.495 kr. i 2021 til 1.423.342 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.025 | 2.417 | 1.982 | 1.778 | 1.423 | −20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 670 kr. i 2021 til 89.889 kr. i 2025 (+13316 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 52 | 16 | 90 | +464 % | |
| Passiver i alt | 2.026 | 2.417 | 2.034 | 1.793 | 1.513 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia