Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tangen 6, 8200 Aarhus N · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | 86,9 % | 11,5 % | 9,1 % | 1,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,6 % | 100 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 86,9 % | 11,6 % | 9,1 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -5.839.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,6 % | 100 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,4 % | 0 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 708,8 % | 62,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -41.540 kr. i 2021 til -5.839.000 kr. i 2025 (−13956 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -42 | -171 | -389 | -1.106 | -5.839 | −428 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -5.839 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 195.224.088 kr. i 2021 til 50.952.000 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 195.224 | 1.711.915 | 257.658 | 220.851 | 50.952 | −77 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 194.745.950 kr. i 2021 til 36.388.000 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 194.746 | 1.711.900 | 248.469 | 211.856 | 36.388 | −83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 194.400 | 1.761.378 | 1.709.204 | 1.813.343 | 1.739.570 | −4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 194.400 | 1.761.378 | 1.709.204 | 1.813.343 | 1.739.570 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.616.831 kr. i 2021 til 8.383.000 kr. i 2025 (+418 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.617 | 130.912 | 157.911 | 5.167 | 8.383 | +62 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 78.712 | 209.032 | 449.648 | 516.120 | 624.044 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 273.112 | 1.970.410 | 2.158.852 | 2.329.463 | 2.363.614 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 272.641.153 kr. i 2021 til 2.350.224.000 kr. i 2025 (+762 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 272.641 | 1.969.268 | 2.150.161 | 2.328.734 | 2.350.224 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 470.668 kr. i 2021 til 13.390.000 kr. i 2025 (+2745 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 471 | 1.142 | 8.691 | 729 | 13.390 | +1737 % | |
| Passiver i alt | 273.112 | 1.970.410 | 2.158.852 | 2.329.463 | 2.363.614 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus