Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stenhusparken 31, 4300 Holbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 5,1 % | 3 % | 2,4 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 11,2 % | 18,6 % | 19,3 % | 25,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 3,8 % | 6,5 % | 8,9 % | 10,9 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 135,9 % | 46,4 % | 27,1 % | 23,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 3,8 % | 6,5 % | 8,9 % | 10,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 96,2 % | 93,5 % | 91,1 % | 89,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,3 % | 0 % | 10,9 % | 9,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -8.844 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -12 | -10 | -8 | -9 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -8.844 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -12 | -10 | -8 | -9 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 23.750 kr. i 2021 til 17.489 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 31 | – | – | 17 | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 23.750 kr. i 2021 til 17.489 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 31 | 20 | 16 | 17 | +11 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.576 kr. i 2022 til 56.190 kr. i 2025 (+642 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 8 | 0 | 65 | 56 | −14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 32 | 65 | 114 | 115 | 156 | +36 % | |
| Aktiver i alt | 572 | 605 | 653 | 655 | 696 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -14.404 kr. i 2021 til 75.579 kr. i 2025 (+625 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | 23 | 42 | 58 | 76 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 586.109 kr. i 2021 til 620.299 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 586 | 582 | 611 | 597 | 620 | +4 % | |
| Passiver i alt | 572 | 605 | 653 | 655 | 696 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk