Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Assensgade 19, 8000 Aarhus C · Udlejning og leasing af luftfartøjer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,7 % | 7,1 % | -1,2 % | 22,8 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 19 % | 59,9 % | 84,9 % | 28,9 % | 4,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 51,9 % | 57,9 % | 52,9 % | 43,5 % | 52,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,2 % | 12,2 % | -2,4 % | 52,3 % | -0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 51,9 % | 57,9 % | 52,9 % | 43,5 % | 52,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48,1 % | 42,1 % | 47,1 % | 56,5 % | 47,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,9 % | 20 % | 0,3 % | 1,9 % | 1,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.735.621 kr. i 2021 til 464.716 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.736 | 2.457 | 1.178 | 8.348 | 465 | −94 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 96.986 kr. i 2021 til -14.936 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | 720 | -123 | 7.820 | -15 | −100 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.823.202 kr. i 2024 til -36.620 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 7.823 | -37 | −100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 164.231 kr. i 2021 til -28.675 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 164 | 711 | -134 | 6.250 | -29 | −100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.975 | 7.535 | 6.468 | 23.422 | 22.213 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.975 | 7.535 | 6.468 | 23.422 | 22.213 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 3.417 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 43.696 kr. i 2021 til 102.279 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 850 | 16 | 263 | 102 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 902 | 2.541 | 4.307 | 4.031 | 431 | −89 % | |
| Aktiver i alt | 9.877 | 10.076 | 10.775 | 27.453 | 22.643 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.125.653 kr. i 2021 til 11.923.560 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.126 | 5.837 | 5.702 | 11.952 | 11.924 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.751.218 kr. i 2021 til 9.154.687 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.751 | 4.240 | 5.073 | 13.928 | 9.155 | −34 % | |
| Passiver i alt | 9.877 | 10.076 | 10.775 | 27.453 | 22.643 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus