Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jagtvej 2, 3600 Frederikssund · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 33,1 % | 34,5 % | 20 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 76,3 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 87,6 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 37,8 % | 34,6 % | 20 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 87,6 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 12,4 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.531 kr. i 2021 til -7.905 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -4 | -4 | -5 | -8 | −63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.531 kr. i 2021 til -7.905 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -4 | -4 | -5 | -8 | −63 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 859.935 kr. i 2021 til 1.579.918 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 860 | 579 | 1.643 | 2.230 | 1.580 | −29 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 859.935 kr. i 2021 til 1.579.918 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 860 | 579 | 1.643 | 2.230 | 1.580 | −29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.665 | 3.589 | 4.489 | 4.993 | 4.630 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.665 | 3.589 | 4.489 | 4.993 | 4.630 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 957 kr. i 2021 til 80.993 kr. i 2025 (+8363 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 12 | 0 | 287 | 81 | −72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 223 | 310 | 470 | 1.465 | 3.273 | +123 % | |
| Aktiver i alt | 3.888 | 3.899 | 4.959 | 6.458 | 7.903 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.321.649 kr. i 2021 til 7.896.070 kr. i 2025 (+240 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.322 | 2.801 | 4.343 | 6.451 | 7.896 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.059.318 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.059 | 591 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 506.925 kr. i 2021 til 6.925 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 507 | 507 | 616 | 7 | 7 | −0 % | |
| Passiver i alt | 3.888 | 3.899 | 4.959 | 6.458 | 7.903 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederikssund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød