Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Morbærvej 3, 4600 Køge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 48,4 % | 38,6 % | 40,2 % | 28,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,3 % | 99,4 % | 99,6 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 48,7 % | 38,9 % | 40,4 % | 29 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,3 % | 99,4 % | 99,6 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,7 % | 0,6 % | 0,4 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.170 kr. i 2022 til -5.728 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -5 | -6 | −23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.170 kr. i 2022 til -5.728 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -5 | -6 | −23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 244.636 kr. i 2022 til 294.272 kr. i 2026 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 245 | 246 | 246 | 345 | 294 | −15 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 244.636 kr. i 2022 til 294.272 kr. i 2026 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 245 | 246 | 246 | 345 | 294 | −15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 227 | 227 | 227 | 227 | 227 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 227 | 227 | 227 | 227 | 227 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 270 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 148.016 kr. i 2022 til 789.533 kr. i 2026 (+433 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 148 | 279 | 137 | 630 | 790 | +25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 150 | 281 | 409 | 632 | 792 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 377 | 508 | 636 | 859 | 1.018 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 372.868 kr. i 2022 til 1.014.385 kr. i 2026 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 373 | 504 | 632 | 855 | 1.014 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | +0 % | |
| Passiver i alt | 377 | 508 | 636 | 859 | 1.018 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns