God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovhavevej 9, 5540 Ullerslev · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,8 | 2 | 2,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 2,1 % | 2,8 % | 3,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 164,1 % | 139,3 % | 169,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 14,3 % | 18,1 % | 21,1 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 14,6 % | 15,7 % | 18,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 463.605 kr. | 508.221 kr. | 609.401 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 14,3 % | 18,1 % | 21,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 85,7 % | 81,9 % | 78,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 164,1 % | 139,3 % | 155,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 465.260 kr. i 2021 til 609.401 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 465 | 512 | 464 | 508 | 609 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 241.273 kr. i 2021 til 312.665 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 241 | 288 | 210 | 255 | 313 | +23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 155.938 kr. i 2021 til 252.396 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 156 | 339 | 151 | 181 | 252 | +40 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 100.323 kr. i 2021 til 162.456 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 237 | 87 | 111 | 162 | +47 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.391 | 3.464 | 3.708 | 3.454 | 3.897 | +13 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.391 | 3.464 | 3.708 | 3.454 | 3.897 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 361.569 kr. i 2021 til 201.000 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 362 | 322 | 456 | 449 | 201 | −55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 441 | 322 | 456 | 449 | 219 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 3.833 | 3.786 | 4.164 | 3.903 | 4.117 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 270.929 kr. i 2021 til 868.162 kr. i 2025 (+220 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 271 | 508 | 595 | 706 | 868 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.780.231 kr. i 2021 til 3.118.814 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.780 | 843 | 3.291 | 2.875 | 3.119 | +8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.773.344 kr. i 2021 til 129.544 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.773 | 2.434 | 278 | 322 | 130 | −60 % | |
| Passiver i alt | 3.833 | 3.786 | 4.164 | 3.903 | 4.117 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ullerslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nyborg