Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gamborgvej 34, 5500 Middelfart · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -164,2 % | -3,6 % | <999 % | 55 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 128,4 % | 121,5 % | 51,9 % | 26,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 71,3 % | 66,1 % | 64,9 % | 84,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -230,4 % | -5,5 % | <999 % | 65,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 71,3 % | 66,1 % | 64,9 % | 84,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 28,7 % | 33,9 % | 35,1 % | 15,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,3 % | 1,6 % | 51,9 % | 26,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.270 kr. i 2021 til -11.468 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -7 | -18 | -8 | -11 | −43 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 858.596 kr. i 2021 til -97.113 kr. i 2023 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 859 | -4.328 | -97 | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 862.577 kr. i 2021 til 154.883 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 863 | -4.326 | -97 | -1.699 | 155 | +109 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.992 | 1.663 | 1.584 | 103 | 270 | +161 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.992 | 1.663 | 1.584 | 103 | 270 | +161 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.838 kr. i 2021 til 11.599 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 33 | 15 | 23 | 12 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.261 | 971 | 1.109 | 23 | 12 | −50 % | |
| Aktiver i alt | 7.253 | 2.634 | 2.693 | 126 | 281 | +122 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.261.721 kr. i 2021 til 236.954 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.262 | 1.878 | 1.781 | 82 | 237 | +189 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 991.303 kr. i 2021 til 44.400 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 991 | 756 | 912 | 44 | 44 | +0 % | |
| Passiver i alt | 7.253 | 2.634 | 2.693 | 126 | 281 | +122 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart