Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllebakken 22, 6800 Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 17,3 % | 18,4 % | 26,1 % | 14,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 776,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,8 % | 94,7 % | 96,3 % | 96,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 17,7 % | 19,5 % | 27,1 % | 15,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,8 % | 94,7 % | 96,3 % | 96,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,2 % | 5,3 % | 3,7 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 697 % | 472,1 % | 323 % | 224,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.970 kr. i 2021 til -14.292 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -7 | -11 | -34 | -14 | +59 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.038.708 kr. i 2021 til 878.673 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.039 | 575 | 752 | 1.404 | 879 | −37 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.042.316 kr. i 2021 til 819.779 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.042 | 586 | 740 | 1.356 | 820 | −40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.542 | 2.400 | 2.359 | 828 | 1.192 | +44 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.542 | 2.400 | 2.359 | 828 | 1.192 | +44 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 250.278 kr. i 2021 til 462.886 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 250 | 523 | 1.009 | 629 | 463 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 801 | 988 | 1.658 | 4.377 | 4.444 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 3.343 | 3.388 | 4.017 | 5.204 | 5.636 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.784.899 kr. i 2021 til 5.429.381 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.785 | 3.313 | 3.804 | 5.010 | 5.429 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 557.621 kr. i 2021 til 206.233 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 558 | 75 | 214 | 195 | 206 | +6 % | |
| Passiver i alt | 3.343 | 3.388 | 4.017 | 5.204 | 5.636 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.