Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirsebærhaven 65, 5560 Aarup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 15,6 % | 23,7 % | 12 % | 8,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 35,7 % | 102,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 68,8 % | 90,5 % | 99,1 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 22,6 % | 26,1 % | 12,1 % | 9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 68,8 % | 90,5 % | 99,1 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 31,2 % | 9,5 % | 0,9 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 17,5 % | 22,8 % | 236,9 % | 144,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -7.500 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -8 | -7 | -7 | -8 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -7.500 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -8 | -7 | -7 | -8 | −5 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -50.548 kr. i 2021 til 65.088 kr. i 2025 (+229 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -51 | 133 | 168 | 88 | 65 | −26 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -50.548 kr. i 2021 til 66.733 kr. i 2025 (+232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -51 | 135 | 170 | 89 | 67 | −25 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 615 | 771 | 647 | 595 | 601 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 615 | 771 | 647 | 595 | 601 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.821 kr. i 2021 til 20.596 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 47 | 15 | 16 | 21 | +32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 29 | 96 | 69 | 150 | 151 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 644 | 867 | 717 | 745 | 752 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 558.533 kr. i 2021 til 737.383 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 559 | 597 | 649 | 738 | 737 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 84.990 kr. i 2021 til 14.271 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 85 | 270 | 68 | 7 | 14 | +117 % | |
| Passiver i alt | 644 | 867 | 717 | 745 | 752 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens