Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mosegårdsvej 50, 2820 Gentofte · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 12,6 % | 15,8 % | 62 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 160,5 % | 242,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,1 % | 97,7 % | 97,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 12,7 % | 16,1 % | 63,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,1 % | 97,7 % | 97,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,9 % | 2,3 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 160,5 % | 242,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -15.857 kr. i 2021 til -14.456 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | -6 | -11 | -16 | -14 | +8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 195.366 kr. i 2022 til 433.039 kr. i 2025 (+122 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 195 | 107 | 108 | 433 | +301 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 489.307 kr. i 2021 til 433.039 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 489 | 195 | 107 | 108 | 433 | +301 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 760 | 660 | 660 | 660 | 660 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 760 | 660 | 660 | 660 | 660 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 142.722 kr. i 2021 til 38.555 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 143 | 332 | 189 | 26 | 39 | +51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 245 | 332 | 189 | 26 | 39 | +51 % | |
| Aktiver i alt | 1.005 | 992 | 849 | 686 | 699 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 989.125 kr. i 2021 til 682.656 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 989 | 984 | 841 | 670 | 683 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 16.107 kr. i 2021 til 15.899 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 7 | 8 | 16 | 16 | +0 % | |
| Passiver i alt | 1.005 | 992 | 849 | 686 | 699 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte