Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pallesvej 49B, 2300 København S · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,6 % | -4 % | -5,7 % | -6,8 % | -4,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 % | 1,3 % | 0,6 % | 14,2 % | 47,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 36,6 % | 32,9 % | 22,2 % | 15,5 % | 10,1 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,1 % | -12,2 % | -25,7 % | -43,7 % | -44 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 36,6 % | 32,9 % | 22,2 % | 15,5 % | 10,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63,4 % | 67,1 % | 77,8 % | 84,5 % | 89,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,6 % | 1,3 % | 0,6 % | 14,2 % | 47,5 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-07-31). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 212 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.053 kr. i 2021 til -10.679 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -7 | -7 | -11 | −49 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -14.395 kr. i 2021 til -30.446 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -22 | -37 | -44 | -30 | +30 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -14.395 kr. i 2021 til -30.446 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -22 | -37 | -44 | -30 | +30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 542 | 542 | 642 | 642 | 677 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 542 | 542 | 642 | 642 | 677 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 9.227 kr. i 2021 til 4.748 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 5 | 3 | 1 | 5 | +413 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9 | 5 | 3 | 1 | 5 | +413 % | |
| Aktiver i alt | 551 | 547 | 645 | 643 | 682 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 201.936 kr. i 2021 til 69.194 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 202 | 180 | 143 | 100 | 69 | −31 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 536.806 kr. i 2024 til 602.971 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 537 | 603 | +12 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 349.194 kr. i 2021 til 10.000 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 349 | 367 | 502 | 7 | 10 | +54 % | |
| Passiver i alt | 551 | 547 | 645 | 643 | 682 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København