Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lille Madsegade 70, 3700 Rønne · Fremstilling af friske bageriprodukter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 9,3 % | 15,2 % | 21,4 % | 23,8 % | 19,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 99,7 % | 171 % | 240,9 % | 308,8 % | 230,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70,2 % | 73,4 % | 75,4 % | 81,7 % | 73 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,3 % | 20,7 % | 28,4 % | 29,1 % | 27 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 670.782 kr. | 1.064.931 kr. | 1.562.224 kr. | 1.437.316 kr. | 1.355.278 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,2 % | 73,4 % | 75,4 % | 81,7 % | 73 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,8 % | 26,6 % | 24,6 % | 18,3 % | 27 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 30,1 % | 90,2 % | 93,1 % | 142,6 % | 159,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.398.385 kr. i 2021 til 4.190.523 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.398 | 4.126 | 4.344 | 3.832 | 4.191 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.727.603 kr. i 2021 til 2.835.245 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.728 | 3.061 | 2.782 | 2.395 | 2.835 | +18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 409.804 kr. i 2021 til 1.186.746 kr. i 2025 (+190 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 410 | 814 | 1.366 | 1.266 | 1.187 | −6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 409.429 kr. i 2021 til 1.212.492 kr. i 2025 (+196 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 409 | 805 | 1.389 | 1.326 | 1.212 | −9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 319.356 kr. i 2021 til 945.416 kr. i 2025 (+196 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 319 | 628 | 1.084 | 1.034 | 945 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.438 | 2.303 | 2.107 | 1.936 | 1.836 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 8 | 8 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.438 | 2.303 | 2.107 | 1.944 | 1.844 | −5 % | |
| Varebeholdninger | 117 | 148 | 97 | 120 | 134 | +12 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 299.054 kr. i 2021 til 2.034.429 kr. i 2025 (+580 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 299 | 966 | 1.144 | 1.110 | 2.034 | +83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 991 | 1.832 | 2.961 | 2.404 | 2.948 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 3.429 | 4.135 | 5.068 | 4.347 | 4.792 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.408.448 kr. i 2021 til 3.499.248 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.408 | 3.036 | 3.820 | 3.554 | 3.499 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 993.870 kr. i 2021 til 1.278.604 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 994 | 1.071 | 1.229 | 778 | 1.279 | +64 % | |
| Passiver i alt | 3.429 | 4.135 | 5.068 | 4.347 | 4.792 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 7 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 7 | 6 | 5 | 5 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønne — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune